ETKİNLİKLER

Okulumuzdan güncel etkinlikleri bu sayfada bulabilirsiniz.

Kapla Oyunu

“KAPLA” oyunu ile esas olarak el becerilerimizi değil birlik içinde , dayanışma ve dostluk bilincimizi birleştiriyor , Akıl ve Zekâ Oyunları ile gelişiyoruz.  

Devamını Oku

Herkese İyi Tatiller

2019-2020 eğitim-öğretim döneminin ilk yarısı Özel Antalya Açı Okulları’nda gerçekleşen karne töreniyle tamamlandı. Tüm öğrencilerimize huzurlu ve sağlıklı bir sömestre tatili dileriz.     2019-2020 eğitim-öğretim döneminin ilk yarısı Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi’nde gerçekleşen karne töreniyle tamamlandı. Her iki kademedeki sınıf birincileri başarı belgelerini öğretmenlerinin elinden aldılar. Tüm öğrencilerimize huzurlu ve sağlıklı ...

Devamını Oku

İhsan Öğretmenimizle Ritmik Sayma

Okulumuzun 3. sınıf öğrencilerinin Barış Manço’nun “Gül Pembe” şarkısıyla ritmik sayma etkinlikleri.  

Devamını Oku

Bilgi Yarışması

5, 6 ve 7. Sınıflar arası düzenlenen dönem sonu Bilgi Yarışmasında heyecan ve rekabet bir arada.  

Devamını Oku

Ailemle Bir Gün Etkinliği

Ailemle Bir Gün Etkinliğimiz kapsamında sevgili velilerimizi okulumuzda ağırladık. Birlikte çeşitli atık materyalleri kullanarak kapı süslerimizi hazırladık.    

Devamını Oku

Mevsimleri Öğrendik

Our Prep A students learned about the seasons and had great fun. İngilizce dersinde mevsimleri öğrendik ve çok eğlendik.  

Devamını Oku

Fen Bilimleri Dersimiz

Saf Madde ve Karışımlar Ünitesi Okulumuzun 7. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde Saf Madde ve Karışımlar ünitesinde Heterojen ve Homojen karışımlar ile ilgili çeşitli etkinlikler yaparak konuyu pekiştirdiler.     Madde ve Isı Ünitesi Okulumuzun 6. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde “Madde Ve Isı” ünitesinde “Maddenin Tanecikli Yapısını” pekiştirecek çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler.     Kimyasal ...

Devamını Oku

Diş Bakımı

Ana sınıfları 4 yaş grubu olarak dişlerimizi nasıl doğru fırçalamamız gerektiğini, nelerin dişlerimize zarar verebileceğini konuştuk. Ardından seramik hamurundan sevimli dişlerimizi yaptık, kuruyunca boyadık. Haftanın her gününü diş fırçalama çalışmaları yaparak geçirdik. “Elif Diş Bakımını Öğreniyor” isimli hikaye kitabını okuduk ve bunu drama çalışması ile destekledik. Öğrenirken çok eğlendik.  

Devamını Oku

Turnuva Hazırlığı

Akıl ve Zekâ Oyunları tüm hızı ile turnuvaya hazırlanıyor.  

Devamını Oku

Kitap Ayraçları

Velimiz Zeynep Hanım bizimle birlikteydi. Kurabiye adam kitap ayraçları yaptık.  

Devamını Oku

Enerji Tasarrufu

11-18 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası ortaokul kısmındaki etkinliğimizden görüntüler.     Enerji Tasarrufu Haftasında enerji tasarrufu konusunda neler yapabileceğimizi konuştuk. Konuyla ilgili resimleri boyayıp, bu konuyla ilgili mesajlarımızı yazdık. Yazdıklarımızı arkadaşlarımızla paylaşıp panoya astık.  

Devamını Oku

Kimde Bende Oyunu

Kimde Bende Oyunu 5+3 Kimde 8 Bende  

Devamını Oku

Tavşan Pamuk

Bugün velimiz Filiz Hanım ve tavşanı Pamuk bizimle birlikteydi. Tavşanlar hakkında bilgi edinip, maske yaptık.  

Devamını Oku

5 Rakamını Öğrendik!

5 rakamını kesme-yapıştırma yöntemi ile süsleyerek, 5 kuklalarımızı oluşturduk. Ardından 5 tir 5 adlı şarkımızı kuklalarımı kullanarak söyledik ve konumuzu pekiştirdik.  

Devamını Oku

Okumayı Öğrendik

1. sınıflarımız okumaya başladılar. Miniklerimiz artık okuma saatinde öykü kitapları okuyorlar.

Devamını Oku

Çeşitli Etkinliklerimiz

Tiyatro Oyunu “Frederich” tiyatro oyunu ile öğrencilerimiz güzel vakit geçirdiler.   Söyleşi Dinledik! Prof. Dr. Selçuk ŞİRİN’in katılımıyla gerçekleştirilen “Çocukluktan Ergenliğe Mükemmel Ebeveynlik Arayışı” söyleşisinde bizler de oradaydık.  

Devamını Oku

Veli Ziyaretleri

Okul ile aile arasındaki birlikteliği güçlendiren veli ziyaretlerimiz devam ediyor.     Ziyaretlerimiz devam ediyor!    

Devamını Oku

Toplama İşlemi

Sihirli kağıtlarla toplama işlemi öğrendik.  

Devamını Oku

Onluklar Birlikler

1. sınıflar onluk birlik konusunu oyunlarla öğrendi.  

Devamını Oku

Yeni Yıl Sergimiz

Ortaokul öğrencilerimizin yeni yıl konulu sergisi açılmıştır.      

Devamını Oku

Hoş Geldin 2020

Önümüzdeki günlerde de öğrencilerimizle birlikte sağlıklı, mutlu, başarılı senelere.😇 Hoş geldin 2020🥳     Antalya Lara Açı Schools’ students competed in The Costume Show and they had a great fun! Antalya Lara Açı Okulları öğrencileri kostüm şovda yarıştılar ve çok eğlendiler!     Antalya Lara Açı Schools celebrated the new year with a great party organized ...

Devamını Oku

Zencefilli Kurabiye Yaptık

For celebrating new year, we made gingerbread cookies. We wish happy new year to you and your family. Yeni yılı kutlamak için zencefilli kurabiye yaptık. Size ve ailenize mutlu yıllar dileriz.  

Devamını Oku

Yerli Malı Haftası Etkinlikleri

Öğrencilerimizin Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri keyifli ve eğlenceli geçti.      

Devamını Oku

Görsel Sanatlar Dersimiz

Birinci sınıflar Görsel sanatlar dersinde yeni yıl kartları hazırladılar.  

Devamını Oku

Mimarlık Mesleği Tanıtımı

3-A sınıfı bu hafta mimarlık ve iç mimarlık mesleğini en ince ayrıntılarıyla değerli velilerimiz Buket ve Cüneyt ÖZCAN’dan öğrendiler. Sunum esnasında bir iç mimar oda tasarımı yaparken nelere dikkat eder? Sorusu ile başlayıp çok güzel bir oda tasarladılar. Sunumun sonunda maket evlerimizi tasarlayarak eğlenip öğrendik.    

Devamını Oku

Balloon Show

Antalya Lara Açı Primary School’s students got excited with the Balloon Show! They answered the questions in the balloons and had their presents! They both learned and got excited! Antalya Lara Açı İlkokulu öğrencileri Balon Şov ile eğlendiler. Balonların içindeki soruları cevapladılar ve hediyelerini kaptılar. Hem öğrendiler hem de eğlendiler!  

Devamını Oku

Pilotluk Mesleği

3-A ve 3-B sınıfı öğrencileri Tezcan Kaptandan pilotluk mesleğini ilgiyle dinlediler. Sormak istedikleri tüm soruları sordular.  

Devamını Oku

Video Projeleri

Antalya Lara Açı Schools’ Preschool students have video projects, too! They are so nice, aren’t they? We start to speak English at the age of 4! What about you? Antalya Lara Açı Okulları Anaokulu öğrencilerinin de video projeleri var! Biz İngilizce konuşmaya 4 yaşında başlıyoruz. Peki ya siz?  

Devamını Oku

Kuvvet ve Hareket Ünitesi

Okulumuzun 6. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde “Kuvvet ve Hareket” ünitesinde “Dengelenmiş Kuvvet- Dengelenmemiş Kuvvet ve Bileşke Kuvvet” konularını pekiştirecek çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler.  

Devamını Oku

Aile Yogası

Hep daha hızlı koşmaya programlandığımız bu dünyada genellikle çocuklarımızı da bizimle beraber koşmaya zorluyoruz. “An” da olmanın memnuniyetini görmezden gelmeye eğilimliyiz çoğu zaman. Mutluluk peşinde koşarken memnuniyeti elimizden KAÇIRIYORUZ. Hepimizin yavaşlamaya; zaman zaman durmaya ihtiyacımız var. Yoga pratiği bizim dinginliğin içinde oyunu; hareketin içinde huzuru bulabilmemize olanak veriyor. ‘Aile Yogası’ atölyesinde kendiniz ve çocuğunuz için ...

Devamını Oku

Eğitim ve Kariyer Fuarı

Okul Rehberlik Servisi öncülüğünde bu defa Eket Fuarcılığın düzenlemiş olduğu Eğitim ve Kariyer Günlerine 12. sınıflar ile katıldık. ‘Geleceğin İnsanı’ isimli seminere de iştirak ettik. Bu sayede gazeteci ve yazar Sait Gürsoy ile tanışma fırsatı bulduk.   Rehberlik Servisi öncülüğunde katıldığımız “Eğitim ve Kariyer Fuarı”nın ikinci gününde üniversiteleri tanıdık, ‘Motivasyon ve Sınav Kaygısı Semineri’ne katıldık. ...

Devamını Oku

Açı Kariyer Günleri

Geleneksel Açı Kariyer günleri kapsamında bu gün Diyetisyen Taha Yanalak konuğumuz oldu. Kendisine bu güzel sunu için teşekkür ederiz.

Devamını Oku

Görsel Sanatlar Dersimiz

Görsel Sanatlar derslerimiz, öğrencilerin keyif alarak yaptıkları çalışmalarla devam ediyor.  

Devamını Oku

Lisemizde Fen Dersleri

Öğrenciler kıyıya vurmuş deniz salyangozlarını önce incelediler, sonra bozulmasınlar diye formaldehit çözeltisi içerisinde nasıl muhafaza edilmesi gerektiğini çözeltiyi hazırlayarak öğrendiler.     Bugün 9. Sınıf öğrencilerimiz biyoloji dersinde, Akdeniz’de tehlikeye neden olan ‘Balon Balığı Diseksiyonu’ yaptılar. Öğrenciler, balığı morfolojik açıdan inceleyerek özellikle tehlike arz eden çene ve diş yapısını gözlemlediler.  

Devamını Oku

Hakan Tütüncü Ziyareti

Gençlik buluşmaları kapsamında okulumuzu ziyaret edip öğrencilerimizle söyleşi yapan Kepez Belediye başkanı sayın Hakan TÜTÜNCÜ ye teşekkür ederiz.  

Devamını Oku

Atomun Yapısı

Okulumuzun 7. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde Saf Madde ve Karışımlar ünitesinde “Atomun Yapısını, Molekül Oluşumunu, Element ve Bileşiklerin Molekül yapılarını çeşitli etkinlikler yaparak pekiştirdiler. 👨🏻‍🔬👩🏼‍🔬🚀🛸  

Devamını Oku

Terapötik Jenga Oyunu

“TERAPÖTİK JENGA OYUNU” Okulumuz Psikolojik Danışmanı Kübra Köleoğlu; öğrencilerin kendini ifade etme becerilerini geliştirmek, öğrenciler arasında iletişimi arttırmak ve öğrencileri daha yakından tanımak amacıyla tahta blokların üzerine sorular ekleyerek tahta bloklarla denge kurma oyunu olan jengayı rehberliğe uyarladı.  

Devamını Oku

Konumuz Uzay

Bu haftaki konumuz Uzay! Uzay hakkında sohbet ettik ve uzay videosu izledik. Ardından sevimli roketlerimizi tasarlayarak çok eğlendik.  

Devamını Oku

Expo Gezisi

Ortaokul öğrencilerimizle Antalya Expo sergi alanındaki Scop Sci-Fun Bilim ve Eğlence Merkezi’ni gezdik.Hem eğlendik, hem öğrendik!  

Devamını Oku

Kuvvetin Etkileri

4-B sınıfı öğrencileri kuvvetin etkilerini çeşitli deneylerle yaparak, yaşayarak eğlenceli bir şekilde öğrendiler.  

Devamını Oku

Origami Yaptık

Antalya Lara Açı Schools 2nd Grade Students revised the animals and their features with doing origami. They both learned and got excited! Antalya Lara Açı Okulları 2. Sınıf öğrencileri origami yaparak hayvanları ve özelliklerini tekrar ettiler. Öğrencilerimiz hem öğrendiler hem de eğlendiler.

Devamını Oku

Fen Bilimleri

5. Sınıf Öğrencileri Fen Bilimleri dersinde Kuvveti Ölçelim ve Sürtünme Kuvvetinin Etkileri konularını deneylerle pekiştirdi.  

Devamını Oku

Expo Gezisi

Antalya Açı Okulları Ana sınıfları olarak Expo Çocuk Adasını ziyaret ettik. Adada bulunan bütün meslek atölyelerini uygulamalı olarak teker teker inceledik. Ardından Adanın Lunaparkında doyasıya eğlendik ve çok güzel bir gün geçirdik.  

Devamını Oku

Açı Kariyer Günleri

Geleneksel Açı Kariyer Günleri kapsamında bu ayki konuğumuz Bilgisayar Mühendisi Sayın Başak Sarıca oldu. Kendisine bu güzel sohbet için teşekkür ederiz.  

Devamını Oku

Fen Bilimleri Derslerimizde Neler Yaptık?

10. Sınıflar bitkileri (yumru, dal, gövde, çekirdek) kullanarak üreme çeşitlerini uyguladı ve sonuçları heyecanla bekliyorlar.     Öğrenciler biyoloji dersi enzimler konusunu karaciğer ve hidrojen peroksit deneyi ile daha iyi pekiştirdiler.     Öğrenciler destek hareket ünitesi kapsamında kemik ve kıkırdak yapılarını incelediler.  

Devamını Oku

Türk Kızılay’ı Açı’da

Türk Kızılay’ı Açı’da. Antalya Kızılay ekipleri tarafından okulumuzda İlk yardım ve Geçmişten Günümüze Kızılay Semineri verildi. Bu bilgilendirici sunum için Kızılay’a teşekkür ederiz.  

Devamını Oku

Bilim Kulübü

Kendi kullanacaklarımızı kendimiz yapalım!… Laboratuvarda malzemeleri yıkamak için zeytinyağlı sabun yapan Bilim kulübü üyeleri.  

Devamını Oku

Motivasyon Yemeği

12. Sınıflar ile birlik ve motivasyon yemeğimiz.  

Devamını Oku

Boşaltım Sistemimiz

Okulumuzun 6. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde “Boşaltım Sistemimiz konusunda Böbreğin Yapısını inceleyelim” etkinliğini gerçekleştirdiler.  

Devamını Oku

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası

Okulumuz 4-B sınıfı öğrencilerimiz ve Görsel Sanatlar Öğretmenimiz “İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası” konulu çalışmayı işbirliğiyle gerçekleştirdiler.     İnsan hakları ve demokrasi haftası kapsamında yaptığımız dramatizasyon çalışmasında, oy sandığımızı oluşturup süsledik. Ardından izlemek istediğimiz çizgi filmleri konuştuk ve iki çizgi film arasında kararsız kaldığımızı farkettik ve oy kullanarak hangisini izleyeceğimize demokratik bir biçimde karar ...

Devamını Oku

WhatsApp Video Projeleri

Antalya Lara Açı Schools’ students are sending WhatsApp Video Projects to their teachers every month about each unit they study. (Antalya Lara Açı Okulları öğrencileri işledikleri her üniteyle ilgili her ay öğretmenlerine WhatsApp video proje ödevleri gönderiyorlar).     As Antalya Lara Açı Schools, we want our students to speak English in their daily lives, ...

Devamını Oku

Yabancı Dil Kulübü

Yabancı dil kulübünde öğrencilerden her kart için 1 dk içerisinde Tabu kartında yazılı olan ana kelimeyi alt kelimeleri kullanmadan Ingilizce konuşarak kendi gruplarına anlatmaları istendi. Karttaki kelimeleri İngilizce olarak anlatmak, öğrencilerimizin konuşma yetisini ve de kelime haznesini geliştirdi.  

Devamını Oku

Seminer

Uzman Psikolog Şebnem Akı ‘İhmal İstismar ve Kadına Yönelik Şiddet’ konusunda 5 Aralık Dünya Kadınlar gününde öğrencilerimize seminer verdi. Bu güzel ve bilgilendirici sunum için kendisine teşekkür ederiz.  

Devamını Oku

Büyüklerimizi Ziyaret

Küçüklerimize şefkat gösteren bizler büyüklerimizin değerini daha iyi bilmek ve yüzlerini daha fazla güldürebilmek için ziyarete gittik. Bize evlerini açtıkları için teşekkür ederiz.  

Devamını Oku

Besin Zinciri Projesi

Food Chain Project by 4-A and 4-B. 4-A ve 4-B sınıfların Besin Zinciri Projesi.      

Devamını Oku

Çeşitli Sunumlar

SPOR BRANŞLARI Bu hafta spor branşlarının tanıtımı yaptık. Öğrenciler hazırladıkları sunumlarını başarıyla anlattılar.   İNGİLİZCE ÇALIŞMA PLANI 9th grade students drew their workspace and described it. By this way, they practised speaking.  

Devamını Oku

Öğrenme Stilleri

Herkes öğrenebilir. Her öğrenci farklı yöntemlerle bilgiye ulaşır. Öğrenme stilini bilmek öğrenciye okul yaşantısında büyük fayda sağlar. Kendini tanımasına ve kendine uygun metotlarla bilgiye ulaşmasına yardımcı olur. 11. Sınıf öğrencilerimiz ile “Öğrenme Süreci” ve “Öğrenme Stilleri” üzerine konuştuk. Öğrenme stillerini belirleyebilmeleri adına G-İ-K testi uygulayıp yorumladık.  

Devamını Oku

Dikkat ve Konsantrasyon Oyunu

Anasınıfı 4 yaş grubumuz ile su dolu kutunun içindeki 40 tane topu sadece ayaklarımızı kullanarak başka kutuya aktardık. Dikkat ve konsantrasyon gerektiren bu oyunda hepimiz çok eğlendik.    

Devamını Oku

Ailemle Bir Gün Etkinliği

Antalya Açı Okulları ana sınıflar “Ailemle Bir Gün” etkinliğimiz kapsamında müzik dersinde ritm çalışması yaptık. Etkinliğimiz çok eğlenceli ve keyifli geçti.  

Devamını Oku

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Çalışmaları

3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Hayatı paylaşmak için ENGEL yok! Unutmayalım! Her insan engelli adayıdır. 4-B sınıfı olarak Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yaptık.   Antalya Melekler Engelsiz Yaşam Spor Kulübü Dernek Başkanı Sn. Yıldız ALBAYRAK SARGIN’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Programı’ oldukça keyifli ve verimli geçti. ...

Devamını Oku

Fen Bilimleri Derslerimiz

8. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde Katı, Sıvı ve Gaz Basıncı konularını deneylerle pekiştirdi. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     Okulumuzun 6. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde “Dolaşım Sistemimiz konusunda Kalbin Yapısını inceleyelim” etkinliğini gerçekleştirdiler. 👩🏼‍🔬👨🏻‍🔬 #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Teachers’ Day

For the ” Teachers’ Day” Antalya Lara Açı Primary School’s students wrote teacher cards for their teachers. They were so happy to draw the pictures of their teachers that they made the teachers happy, too! “Öğretmenler Günü” için Antalya Lara Açı İlkokulu öğrencileri öğretmenleri için tebrik kartları yazdılar. Öğretmenlerinin resimlerini çizerken çok mutlu oldular, bu ...

Devamını Oku

Kariyer Günleri

Okul rehberlik servisi öncülüğünde düzenlenen “Kariyer Günleri” kapsamında bu ay konuğumuz Avukat ve Arabulucu Metin Acar oldu. Kendisine bu güzel söyleşi için teşekkür ederiz. #KariyerGünleri #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Öğretmenler Günü’ne Özel…

Bir harf öğretme çabası, derdi ve gayreti içerisinde olan tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.. #ÖzelAntalyaAçıAnadoluveFenLisesi #ÖğretmenlerGünü #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Zorba Olma Kanka Ol!

Zorbalık; güçlü durumdaki kişilerin kendi kazançları veya keyifleri için karşı koyma gücü olmayanlara sıkıntı vermek niyeti ile fiziksel, psikolojik, sosyal veya sözel olarak tekrarlanan saldırısıdır. Okulumuz Psikolojik Danışmanı Kübra Köleoğlu Ortaokul öğrencilerimize “Akran Zorbalığı” konulu seminer verdi. Zorba Olma Kanka Ol! #ReheberlikServisi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Veli Etkinliğimiz

1. sınıflarımız bu hafta Veli etkinliklerinde hikaye dinleyip, puding yaptı. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya    

Devamını Oku

Açı Yüzme Kulübü

Açı Yüzme Kulübü tüm hızıyla çalışmalara devam ediyor. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya 🙂  

Devamını Oku

Öğretmenler Günü Sürprizi

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sibel Zübeyde Erkayası’nın Öğretmenler Günü sürprizi! Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun! #24Kasım #ÖğretmenlerGünü #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Öğretmenler Günü Kutlaması

Açı Eğitim Kurumları olarak bu sene de Öğretmenler Günü’nü büyük bir çoşkuyla Hotel Su’da kutladık. Emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. #24Kasım #ÖğretmenlerGünü #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kuvvet ve Enerji

Okulumuzun 7. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde Kuvvet ve Enerji ünitesinde “Kütle ve Ağırlık” arasındaki farkları çeşitli etkinlikler yaparak pekiştirdiler. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Öğretmenlerimizle Yoga

Açı Okulları öğretmenleri olarak Yoga Atölye çalışmasını gerçekleştirdik. “Ara Tatil” #Yoga #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Üniversite Gezimiz

Anadolu ve Fen Lisemiz Üniversite tanıtım gezilerine Eskişehir’le başladı. #Gezi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     Ankara gezimizin 2. gününde, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizle Hacettepe, Bilkent, ODTÜ ve Gazi Üniversitelerini ziyaret ettik. #Gezi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     Anadolu ve Fen Lisemiz Ankara’da TBMM’yi, Anıtkabir’i ve 2. Meclisi de ziyaret etti. #Gezi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Okul Dışı Faaliyetlerimiz

9. sınıflar ile okul dışı faaliyetlerimiz, eğitim her yerde her açıda en çok da bu Açı’da. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Sınav Kaygısı Envanteri

Sınav Kaygısı Envanteri sınav kaygısının nedenlerini ortaya çıkartıp çözüm yollarını bulmak amacıyla kullanılır. Envanterden; öğrencilerin sınav kaygısı, zihinsel-bedensel tepkileri, sınava yeterince hazırlanamamakla ilgili endişeleri, gelecekle ilgili endişeleri, kendisini nasıl gördüğüyle ilgili endişeleri ve başkalarının görüşlerinden etkilenme boyutları hakkında ayrıntılı bilgi elde edilir. Okulumuz 8. sınıf öğrencilerine Okul Psikolojik Danışmanımız Kübra Köleoğlu tarafından Sınav Kaygısı Envanteri ...

Devamını Oku

Verimli Çalışma Kontrol Listesi

Okul başarısında etkili olan verimli ders çalışma yöntem ve teknikleri hakkında öğrencilerimizin bilgilerini değerlendirmek ve kendilerine özgü verimli çalışma yöntemi geliştirebilmelerini sağlamak adına “Verimli Çalışma Kontrol Listesi” formu Okul Rehber öğretmenimiz tarafından 9,10 ve 11. sınıflarımıza uygulanmıştır. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Dolaşım Sistemimiz

Okulumuzun 6. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde “Dolaşım Sistemimiz konusunda Kalbin Yapısı” etkinliğini gerçekleştirdiler. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Doğayı Keşife Çıktık

Doğayı keşife çıktık. Bitkileri, toprağı, karıncaları büyüteçlerimizi kullanarak inceledik. Çok keyifli geçen fen ve doğa etkinliğimizi tamamladık. Antalya Açı Okulları Ana sınıfları. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

10 Kasım Anma Töreni

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Vefatının 81. Yılında Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz. #10Kasım #Atatürk #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya 🇹🇷    

Devamını Oku

Anıtkabir Ziyaretimiz

Açı Ailesi Ata’ya ziyaretini gerçekleştirdi. Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Vefatının 81. Yılında Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz. #10Kasım #Atatürk #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya 🇹🇷  

Devamını Oku

Sinemaya Gittik!

Anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimizle sinemaya gittik. #Sinema #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Rehberlik

Eğitimde kaybedilecek tek bir fert dahi yoktur felsefesi ile okul psikolojik danışmanımız tüm 12. sınıfların gelişmelerini yakından bireysel olarak takip etmektedir. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Motivasyon Etkinliği

12. sınıflar ile okul dışı motivasyon etkinliği. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Lisede 10 Kasım Töreni

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Vefatının 81. Yılında Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz. #10Kasım #Atatürk #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya 🇹🇷  

Devamını Oku

8. Sınıflara Destek

8. Sınıf öğrencilerimizin LGS sınavlarına, beden eğitimi ve spor dersi olarak destek veriyoruz. Sınava hazırlanıyoruz ve başaracağız. #YönergelereUymak #Dikkatvekonsantrasyon #MotivasyonRefleks #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Anne-Çocuk Yogası Çalışması

Anne-Çocuk Yogası Çalışması, “Birliktelik ve Birlik Duygusu” için. Anne ile çocuk arasındaki o benzersiz bağı güçlendirmek için. Bu çalışma sırasında anne ile çocuk sık sık göz teması kurarlar. Bazen de fiziksel temas oluşur. Anne ile çocuk “Partner” olurlar. Çocuk anneye güvenir. Anne ise çocuğunu bir birey olarak kabul eder, ona destek verir. Diğer çocukların ve ...

Devamını Oku

Week of Leukemia

Antalya Lara Açı Schools’ Foreign Languages Department prepared a video for the ” Week of Leukemia” with our 5th grade students and Secondary school teachers. Antalya Lara Açı Okulları yabancı diller zümresi okulumuz 5. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerimizle “Lösemi Haftası” etkinliklikleri kapsamında bir video hazırladı. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

İhsan Demir Öğretmen ile Ritmik Sayma

Ormanlarımızı korumalı, ağaç dikerek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. Özel Lara Açı Okulları 2-A sınıfı öğrencileri, öğretmenimiz İhsan DEMİR eşliğinde 3’er ritmik saymalarla hem Matematik işlediler hemde ormanların önemini vurguladılar. #RitmikSayma #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Kitap Yardım Projesi

Açı İlkokulu Okul Aile Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilen kitap yardımı projemiz sonucunda öğrenciler kitaplarına kavuştu. #KitapYardımı #Projesi #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kızılay Haftası

Deprem oldu. Sel oldu. Sağlık görevlileri afet zedeleri kurtararak Kızılay çadırına götürdüler. Burada ilk müdahaleler yapıldı. Ardından yemek, kıyafet yardımında bulunuldu. Kızılay adlı Drama çalışması başarıyla gerçekleştirildi.⛺☺ 🇹🇷 #KızılayHaftası #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

LÖSEV Farkındalık Projesi

8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında okulumuz öğrencileri maskelerini takarak “MASKEMİ TAKARIM FARKINDALIK YARATIRIM” sloganıyla LÖSEV farkındalık projesine destek oldular. #Lösemi #LösemiliÇocuklarHaftası #LÖSEV #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya    

Devamını Oku

Kartpostallarımız Hazır!

Antalya Lara Açı Schools’ 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th grades students wrote postcards to their friends from the USA, Spain, Bulgaria, Argentina and Poland. Our students are so exicited to get theirs! 🇹🇷🇺🇲🇪🇦🇧🇬🇦🇷🇵🇱 Antalya Lara Açı Okulları 2,3,4,5,6 ve 7. Sınıf öğrencileri Amerika, İspanya, Bulgaristan, Arjantin ve Polonya’dan arkadaşlarına kartpostallar yazdılar. Öğrencilerimiz arkadaşlarının kartpostallarını ...

Devamını Oku

Oyun Geliştirir!

‘AÇI’ ile oynadıkça eğlenmeye, eğlendikçe gelişmeye devam ediyoruz. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Etkili Çalışma için Farkındalık

Okul psikolojik Danışmanı 12.Sınıflara “Etkili Çalışma için Farkındalık” semineri verdi. İstemek başarının anahtarı ana fikrinden yola çıkarak dikkat ve odaklanma etkinliklerinin yanı sıra motivasyon çalışmalarına da yer verildi. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Fen Bilimleri Dersleri

5. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde Çiçekli Bitkinin Kısımlarını incelediler. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     Okulumuzun 7. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde “Mitoz ve Mayoz Bölünme Evrelerini” çeşitli etkinlikler yaparak pekiştirdiler. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Lösemili Çocuklar Haftası

LÖSEV haftası kapsamında, biyoloji zümresi çalışmalarıyla okulumuzda öğretmen ve öğrencilere bilgilendirme yapıldı. Maskelerimiz boyandı ve güzel mesajlar yazılarak tekrar çocuklara hayat enerjisi olması için geri yollandı. “Maskemi takarım farkındalık yaratırım”. #LösemiliÇocuklarHaftası #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Görsel Sanatlar

1. sınıf öğrencilerimizle “Görsel Sanatlar” dersinde baskı çalışması yaptık. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Anne Çocuk Yogası Atölyesi

Açı Okulları Anne Çocuk Yogası Atölye çalışmaları devam ediyor. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarımız

Cumhuriyetimiz 96 yaşında! 🇹🇷🇹🇷Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. Atatürk’ün bize armağanı olan cumhuriyetimizin 96. yılını büyük bir törenle ve coşkuyla kutladık. Velilerimizin de yoğun ilgi gösterdiği törende öğrencilerimiz birbirinden özel ve özenle hazırlanmış gösterilerini büyük bir keyifle sundular. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. #29Ekim #CumhuriyetBayramı #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya 🇹🇷🇹🇷       29 Ekim ...

Devamını Oku

Cumhuriyet Sergisi

Görsel sanatlar ve İngilizce zümresinin ortak katılımıyla Cumhuriyet Sergisi Açıldı.. Sergide Heykel, Seramik, Keçe eserler sergilendi.. Üç dilde Atatürk’ün hayatı da Sergilendi.. #29Ekim #CumhuriyetBayramı #Sergi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Haşlanmış Yumurtalar

4 yaş sınıfı olarak evden haftanın başında birer katı haşlanmış yumurta getirdik. Yumurtaları boyadık, sınıfımızdaki yerine yerleştirdik. Gün içinde gittik, geldik, inceledik ve sevdik. 5 gün boyunca eve götürüp okula tekrar getirdik. Sonra hangileri sağlam hangileri çatlak inceledik. Sorumsuz kukla Mondi ile sorumluluk üzerine sohbet ettik, sorumluluklarımızı anlattık. Çatlatmadan götürüp getirenlere madalyalarımızı taktık, çatlasa bile ...

Devamını Oku

Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları

Okulumuz Rehberlik Öğretmeni Kübra Köleoğlu tarafından 8. sınıf öğrencilerine “Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları” konulu seminer verildi. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Mucize Müzikali

Ortaokul öğrencilerimizle birlikte “Mucize Müzikaline” gittik. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Akıl ve Zeka Oyunları

“Açı” ile Akıl ve Zeka oyunları demeye devam ediyoruz. Oynadıkça düşünüyor, düşündükçe büyüyoruz. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Sanat Tasarım Kulübü

Sanat Tasarım Kulübü öğrencilerimiz gaz beton heykel çalışmalarına başladı. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Fen Derslerimiz

10. Sınıflar Biyoloji dersinde tamamlanan Mitoz Bölünme konusunu, kendi materyallerini geliştirerek pekiştirdiler. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     11. Sınıflar duyu organlarından görme olayını gerçekleştiren GÖZ’ü incelediler. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Bilim ve Teknoloji Kulübü

Bilim ve teknoloji kulübünde FKB olarak bu haftaki konumuz hayatımızı kolaylaştıran “katalizörlerdi.” Reaksiyonları hızlandıran bu moleküller ile hızlı gaz çıkışını saniyeler içinde gözlemledik. Günlük hayatımızda bize nasıl yarar sağladığını konuştuk. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Zeytinpark Gezisi

Edebiyat ve biyoloji zümreleri olarak, doğayla iç içe, Zeytinpark’ta yaratıcı yazarlık ve bitki çeşitliliği üzerine çok faydalı bir etkinlik düzenledik. Bizlere rehberlik eden ve doyurucu bilgiler veren Ferhan Bozkaya Hanım’a da çok teşekkür ederiz. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

2. Cumhuriyet Basketbol Turnuvası

Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi’nin gelenekselleşen 2. Cumhuriyet Basketbol Turnuvası bugün start aldı. Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Birinci Grup Sesleri Pekiştirdik

1. Sınıf öğrencilerimiz birinci grup sesleri (elakin) tombala oynayarak tekrar edip pekiştirdiler. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Let’s Write!

Let’s write! Antalya Açı Schools’ students are so excited that they are writing the postcards to their friends from all around the world! Hadi yazalım! Antalya Açı Okulları öğrencileri tüm dünyadan arkadaşlarına kartpostallar yazıyor! #PostCard #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Değerler Eğitimi : Sorumluluk

Anasınıfları olarak bu ayki değerler eğitimi proje konumuz “SORUMLULUK”. 4-5 ve 6 yaş grubumuzla drama dersinde olumlu-olumsuz davranışlar üzerine sohbet ettik ve ardından “Sorumsuz Mondi” kuklamız ile konumuzu pekiştirdik. #Sorumluluk #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

International Postcard Project

“International Postcard Project” bugün başarılı bir şekilde başlatılmıştır. #English #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     Pretty photos of the International Postcard Project that we have applied with our 3-A and 3-B’s students! 😊 #PenFriend #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Pazar Kahvaltısı

Antalya Açı Okulları Anaokulu Pazar Kahvaltısında buluştu. Kahvaltımız çok keyifli geçti👍🏻👏🏻🤗 #Kahvaltı #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Mikroskobik Canlılar

5. Sınıf öğrencilerimiz laboratuvar çalışmasında mikroskobun kısımlarını ve preparat hazırlamayı öğrendi. Ardından kendi hazırladıkladı prepadatlardaki mikroskobik canlıları gözlemledi. 🧬🔬🦠 #FenBilimleri #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Meslekleri Tanıyalım

3-A sınıfı bugün Diş Hekimliği mesleğini tanıdı. Diş hekimimiz ile karşılıklı etkileşim içerisinde geçirdiğimiz güzel bir gündü. Diş bakımı ile ilgili tüm sorularımızı sorduk. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Anasınıflarımızda Eğitim Dolu Günler

Yaratıcı düşünme, özgün ürünler oluşturma, bilişsel zeka, sosyal gelişim, neden-sonuç ilişkisi kurma, algıladıklarını hatırlama, bir işi veya görevi başarmak için kendini güdüleme, aldığı sorumluluğu bitirme, problem durumlarına çözüm üretme, sanat eserlerinin değerini farketme kazanımlarını pekiştirdik. AÇI OKULLARI ANASINIFLARI EĞİTİM VE EĞLENCE DOLU GÜNLER. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kapla Oyunu

Kapla oyunu parçaları birleştirdiği gibi öğrencileri de birleştirip grup bilinci oluşturuyor. Akıl ve Zeka Oyunları sayesinde öğrencilerimizin el becerileri, arkadaşlık bağları ve birlikte çalışma becerileri güçleniyor. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kitap Fuarı Gezisi

Cam Piramit’te bu yıl 10.su düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarına 12. Sınıflar ile katıldık. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Yoga Derslerimiz

Açı Okulları Anne Çocuk Yogası Atölye çalışmaları devam ediyor. Yan flüt eşliğinde keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdik. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Konsere Katılım Belgeleri

13 Ekim Kaleiçi Old Town Festival kapsamında Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası ile yapmış olduğumuz konser sonrası konsere katılım belgelerimizi aldık. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

“Anne” yazmak…

Bugün hayatımızın en önemli kelimesi olan anne kelimesini yazmayı öğrendik. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Geleneksel Kariyer Günleri

Açı Rehberlik Servisi öncülüğünde gerçekleşen Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında Diş Hekimi Dr Turan Sekman konuğumuz oldu.Bu eğlenceli ve bilgilendirici söyleşi için kendisine teşekkür ederiz. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Daireyi Öğrendik!

Anasınıfı 4 yaş grubu öğrencilerimizle daireyi öğrendik, oyun hamurundan büyük küçük kavramına da değinerek daireler yaptık. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Ziyaretçimiz Var!

Açı Yayınları Genel Müdürü Hakan Yılmaz, Özel Antalya Açı Okulları’nı ziyaret edip, öğretmenlerimizle bir araya geldi. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Fizik Bu İşi Çözer

Maddelerin Özkütlesi nasıl hesaplanır? Fizik bu işi çözer dedik ve öğrencilerimizle indik Fizik laboratuvarına. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Akran Zorbalığı Semineri

Okullarda en büyük sorun akran şiddeti, bizde bu konuyu Açı Rehberlik servisi olarak 9. ve 10. Sınıflarda “Akran Zorbalığı” semineri ile ele aldık. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Tiyatro Gezisi

11. sınıf öğrencilerimiz Cevat Fehmi Başkut’un başyapıtlarından olan “Buzlar Çözülmeden” adlı oyunu keyifle izlediler. Sonrasında ise oyuncularla kısa bir sohbet imkanı buldular. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Yaratıcı Yazma Çalışması

Kalemimiz kuvvetli, zihnimiz açık, hayal gücümüz zengin. 11. Sınıf öğrencilerimiz ile hikaye küplerini kullanarak yaratıcı yazma çalışması yaptık ve hayal gücümüzü özgür bıraktık. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Biyoloji Laboratuvarından Görüntüler

Biyoloji Laboratuvarından Görüntüler Acaba hangi besinlerimizde glikoz ve nişasta var? İyotla morarırsa nişasta, benedict ve ısı ile kırmızı kiremit rengini alırsa glikoza rastladık demektir.. Haydi o zaman besinleri taramaya başlayalım. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya   Yavaş yavaş canlıları tanıyoruz. Bugun 9. sınıflar ile biyoloji dersinde toprak solucanı diseksiyonu yaptık. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

12. Sınıflar Veli Toplantısı

12 Ekim Cumartesi günü 12. Sınıf Veli toplantısı yaparak “Sınav Velilerini” ağırladık. Öğrencilerimizdeki gelişimi paylaştık.Eğitim bir ekip işidir.👍Katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Köy Gezisi

Açı Okulları anasınıfı öğrencileri ve öğretmenleri olarak Macera Atölyesi’ne gittik. Bir günümüzü köyde geçirdik, ineklerden süt sağdık, yoğurt yaptık, hamur açtık, traktörle köy gezisi yaptık. Biz çok eğlendik. #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Sarı Renk Partisi

Sarı rengini öğrendik. Sarı nesnelerimizden Sarı renk müzemizi oluşturduk✌🌟Sarı partimizde çok eğlendik. 💛💛 #OkulÖncesi #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Fen Bilimleri Derslerimiz

8.Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde konularını eğlenceli etkinliklerle pekiştirdi. #FenBilimleri #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     Okulumuzun 7. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde ” Hayvan ve Bitki Hücrelerini” modelleyerek öğrendiler. #FenBilimleri #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Dans Dersimiz

Bugün dans dersimizde Gönül öğretmenle jimnastik çalışması yapıldı. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

1. Okul Aile Birliği Toplantısı

2019-2020 Eğitim öğretim yılı 1. Okul Aile Birliği Toplantısını gerçekleştirdik. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Beyni İnceledik

Vücudumuzda çok iyi bakmamız gereken ve en önemli organlarımızdan biri: “BEYİN”. O zaman bölümleri ile birlikte inceleyerek öğrenelim! #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Geleneksel Açı Okulları Kariyer Günleri

“Geleneksel Açı Okulları Kariyer Günleri” kapsamında okulumuz Antalya Genç İş İnsanları Başkanı ve İş adamı Sayın Mustafa CENGİZ ve Siyasetçi İş adamı Tahir ÖZDAŞ’ı ağırladı.Bu samimi söyleşilerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. #Seminer #antgiad #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Seçimler Sonuçlandı

Ortaokul Öğrenci Temsilcisi Ortaokul öğrenci temsilcisi seçimi yapıldı ve kazanan 6-A sınıfından Amal Server oldu. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     İlkokul Öğrenci Temsilcisi   İlkokul öğrenci temsilcisi seçimi yapıldı ve kazanan 4-B sınıfından Nehir Gez oldu. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Küçük Kaslarımızı Harekete Geçirdik

Küçük kaslarımızı harekete geçirdik ve sevimli elmalarımızı büyük bir keyifle tamamladık. Açı Anaokulunda her gün eğitici her gün eğlenceli geçiyor. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya      

Devamını Oku

Fener Etkinliği

Okumayı öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli hale gelmedi. Fener etkinliği ile minik öğrencilerimiz okuma çalışması yaptılar. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Seçimler Hazırlıkları Tam Gaz Devam Ediyor!

10 Ekim 2019 Perşembe günü yapılacak olan Okul Temsilciliği seçimi için aday öğrenciler belirlenerek propagandalara başlandı. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

A’dan Z’ye YKS Sunumu

Okul rehber öğretmenimiz 11. Sınıflar için A’dan Z’ye YKS sunumu ile sınav hakkında bilgi verdi. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Şiir Dinletisi

AŞK aynen yazıldığı gibidir. Sesli başlar, sessiz biter. ŞİİR mi? O hep sessiz sedasız başlar ve öylece biter. Açı Anadolu ve Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, aşk şiirleri dinletisinde duygusal ve keyifli anlar yaşadılar. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kuş Yuvaları

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününde ortaokul öğrencilerimiz kendi emekleri ile kuş yuvası yaptılar. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Sonbaharın Gelişi

Sonbaharın gelişi ile çevremizdeki değişiklikleri gözlemlemek için bahçeye çıkarak sararan yaprakları topladık. 🍂🍁 Topladığımız yaprakları kendi başımıza taç yaptık. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Beynin Bölümleri

Biyoloji dersinde “Beynin Bölümleri” ünitesini laboratuvarda deneysel olarak işledik. #Biyoloji #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Ay’ın Evreleri

5. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde öğrendikleri ‘’Ay’ın Evreleri’’ konusunu modelleyerek pekiştirdi. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Seminer

Gıda güvenliği, hijyen ve bilinçli tüketici konularında seminer düzenlenerek öğrenciler bilinçlendirildi. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Hayvanat Bahçesi Gezisi

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında gerçekleştirdiğimiz Hayvanat Bahçesi gezisinde renkli görüntüler objektiflere yansıdı. 🐶🦆🐊 #DünyaHayvanlarıKorumaGünü #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya🐾  

Devamını Oku

Ortaokul Okul Aile Birliği

Özel Antalya Açı Okulları olarak İlkokul ve Ortaokul okul aile birliği toplantısını başarıyla gerçekleştirdik. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Aktif Öğrenme İlkesi

Öğrencilerimiz, yeni sistemdeki “Aktif Öğrenme İlkesi”ne yönelik çalışmalar yürütmeye devam ediyor. 9. Sınıf öğrencilerimiz, Tarih öğretmenimiz eşliğinde “Tarihi Çağlar” konusunu Karain Mağarası’na giderek yerinde öğrendiler. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Destek ve Hareket Sistemimizi Tanıyalım

Okulumuzun 6. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde bu hafta “Destek ve Hareket Sistemimizi tanıyalım” etkinliğini gerçekleştirdiler. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Dans Dersleri

Gönül öğretmenle dans dersimizde koreografi çalışmaları ve 29 ekim hazırlıkları devam ediyor. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

9 – 10 ve 11. Sınıflar Veli Toplantımız

5 Ekim Cumartesi günü yapılan 9 – 10 ve 11. Sınıf veli toplantımızdan kareler. Katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.. #Toplantı #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Hayvanları Koruma Günü Etkinliği

Okulumuzun İngilizce öğretmenleri ve biyoloji öğretmenimiz tarafından hazırlanan 4 ekim hayvanları koruma günü etkinliğimiz Veteriner Hekim Emre Coşkun’un katılımıyla gerçekleşti. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Sesleri ve Heceleri Öğrenmek

1. Sınıf öğrencilerimiz sesleri ve heceleri legoları birleştirerek, arabaları çarpıştırarak öğreniyor. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Eğlenerek Öğrenmek…

Bu okulda öğrenciler eğlenerek öğreniyor. 11.sınıf öğrencilerimiz Türk Dili ve Edebiyatı dersinde hem denge becerilerini hem de bilgilerini yarıştırdılar. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kendi Teleskobumuzu Yapalım

Okulumuzun 7. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde bu hafta “Kendi Teleskobumuzu yapalım” etkinliğini gerçekleştirdiler. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Anne Çocuk Yogası Atölyesi

Anasınıfı ve 1. sınıf velilerimizle Anne Çocuk Yogası Atölye’sinin ilkini Beden Eğitimi öğretmenimiz Piraye Ertaş eşliğinde gerçekleştirdik. #AçıOkulları #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kitap Okumak…

Bazen kitap okumak için küçük bahaneler yaratmak gerekir. Biz de Özel Antalya Anadolu ve Fen Lisesi olarak yoğun çalışma tempomuzda kitap okumayı kesinlikle ihmal etmiyoruz. #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Pazara gittik…

Sonbaharda pazarda neler var? 2-A sınıfı öğrencilerimiz pazarı keşfe çıktı🥦🍎🍑🍌 #AçıOkulları #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kaçamadık…

10.sınıflarla korku evi ziyaretimiz eğlenceli ve korku dolu geçti. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Mutluluk…

Okulumuzda her an etkinlik her an eğlence dolu dakikalar geçiyoruz. Mutluyuz çünkü Açı anaokulunda çok eğleniyoruz😊🤗👍🏻✌💫 #AçıOkulları #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Fen Bilimleri Dersimiz

5. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde Ay’ın Güneş ve Dünya etrafındaki hareketini maketler eşliğinde inceledi. Akabinde Ay’ın Dünyadan görünümü gözlemlendi 🌎 🌒 ☀ #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Deyimler ve Atasözleri

Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri deyim ve atasözleri konulu gösteriyi keyifle izlediler. #AçıOkulları #AçıKoleji #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Asit mi Baz mı Nötr mü!!!

Asit mi Baz mı Nötr mü!!!🤔 9. Sınıflarda Biyoloji dersinde günlük olarak sık tükettiğimiz birkaç besinde pH ölçümleri yaptık.🧪👍🏻😊 #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Expo Scop Scifun Bilim Fuarı

Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen lisesi olarak, geleceğin bilim insanları öğrencilerimizle, Expo Scop Scifun Bilim Fuarı’nı ziyaret ettik. Fuar ziyaretimiz oldukça neşeli geçti. #Scifun #ScopAntalya #Fuar #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Rehber Öğretmen kimdir, ne iş yapar?

Rehber Öğretmen kimdir, ne iş yapar? Okulumuz Rehber Öğretmeni Kübra Köleoğlu Rehberlik Servisi’nin tanıtımını yapmak, rehber öğretmenin okuldaki görevlerini anlatmak ve öğrencilerle tanışmak amacıyla grup rehberliği yaptı. #RehberlikServisi #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Elma Modeli

Elma modelini Dünya’ya benzettik. Dünya’nın yuvarlak olduğunu anlayıp kavramak için elmalarımızı hep aynı yönde ısırdık ve başladığımız yere geri döndük. Dünya yuvarlakmış. Keyifli ve eğlenceli bir dersti. #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Okul Aile Birliği Seçimleri

2019-2020 eğitim öğretim yılı Okul Aile Birliği seçimleri yapılıp velilerimize okulumuzun sistemi, kuralları ve işleyişi hakkında bilgi verildi. #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Tales Matematik Müzesi Gezisi

Özel Antalya Açı Fen Lisesi öğrencilerimiz, Tales Matematik Müzesi (Thales Math Museum) Gezici TIR’ını ziyaret etti. Öğrencilerimiz müzedeki aktiviteleri dikkatle incelediler. #Thales #TalesMatematikMüzesi #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Reading is…

Reading is an excellent way to improve your English . Reading English novels will help improve your vocabulary , general understanding and in some cases it may even give you more knowledge into different countries and their culture. Reading opens the mind. Reading is fun! #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Eğitimci Ruhumuz

Açı Eğitim kurumları olarak Eğitimci ruhumuzla eğitimi hayatın her alanına taşıyoruz. Sıkmadan sıkılmadan özel ilgi ile.. #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

Snowy

Geçen sene Snowy ismini verdiğimiz örümceğimiz büyümüş ve kabuk değiştirmiş. Bizde 10-B ile kabuğunu ve dişlerini inceledik. #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Her An Her Yerde…

Açı Ailesi olarak “Her an Her yerde” eğitim felsefesiyle ögrencilerimizle daima yan yanayız. #AçıOkulları #YeniDönem #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Biyoloji Dersi

Bilim dolu bir yıla Biyoloji dersinde malzemelerimizi tanıyarak başladık! Anadolu 9-B’de asistanlar seçildi. Görev dağılımları yapıldı, kurallar oluşturuldu.👨🏻‍🔬👩🏻‍🔬⚗🧪#AçıOkulları #YeniDönem #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kahvaltı Organizasyonu

1 ve 5. Sınıf öğrencilerimiz ve velilerimiz ile kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdik. Keyifli geçen kahvaltıda velilerimiz ve öğretmenlerimiz de tanışmış oldu. #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

LGS Sınav Bilgilendirmesi

Geçtiğimiz gün, 8. sınıf öğrencilerimize ve velilerimize LGS Sınav Bilgilendirmesi semineri gerçekleştirdik. Sayın Erdem Öz’ün katılımıyla gerçekleşen seminerde LGS hakkında detaylı bilgiler verildi. #LGS #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Leylek Çalışması

1. sınıf öğrencilerimiz “L” sesini öğreniyor. Leylek çalışmamızdan kareler. #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Benim Uzay Roketim

Okulumuzun 7. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde bu hafta atık maddeler kullanarak “Benim Uzay Roketim” ve “İlk Yapay Uydum” etkinliklerini gerçekleştirdiler. #AçıOkulları #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Güneş Sistemimizi Modelleyelim

Okulumuzun 6. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde bu hafta “Güneş Sistemimizi Modelleyelim” etkinliğini gerçekleştirdiler. #AçıOkulları #KayıtsızKalma #antalya      

Devamını Oku

Yeni Döneme Merhaba

2019-2020 yeni eğitim-öğretim dönemi başlangıç törenimizi keyifli bir şekilde gerçekleştirdik. #AçıOkulları #YeniDönem #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya🏆     Yeni eğitim-öğretim yılı yemekhanemizden görüntüler. #AçıOkulları #YeniDönem #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya   Açı Ailesinin yeni üyesi 9.sınıflar aramıza hoşgeldiniz. #AçıOkulları #YeniDönem #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Gezegeni Temizledik!

Değerli velilerimiz; insanlarda çevre bilinci oluşturmak, temiz ve sürdürülebilir bir çevre yaratmak ve şu anda mevcut olan çevre kirliliğini azaltmak için AÇI AİLESI OLARAK BİRLİKTEYİZ! Dünyada eş zamanlı olarak aynı gün düzenlenen en büyük sivil toplum hareketine katılarak, 21 Eylül 2019 Cumartesi saat 16.00’da Kaleiçi Üç Kapılar önünde toplanıyoruz. Öğrencilerimizle birlikte siz değerli velilerimizin de ...

Devamını Oku

Welcome to School (Okula Hoşgeldin)

Özel Antalya Açı Okulları İngilizce Zümresi; anaokulundan ortaokula “Welcome to School (Okula Hoşgeldin)” etkinliklikleri kapsamında renkli sınıf içi aktiviteleriyle öğrencilerini karşıladı. Tüm öğrencilerimize, yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileriz. #AçıOkulları #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Okullar Açıldı

Oryantasyon etkinlikleri başarıyla tamamlandı. Bugün okulların da açılmasıyla minik öğrencilerimiz yeni döneme güzel bir başlangıç yapmış oldu. #YeniDönem #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma

Devamını Oku

Oryantasyon Çalışmalarımız

1. sınıf oryantasyon çalışmalarımız bugün büyük bir heyecanla başladı. #Oryantasyon #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma     Okul öncesi minik öğrencilerimizle oryantasyon haftasına harika bir giriş yaptık. Eğlenceli ve keyifli anlar geçiren minik öğrencilerimiz mutlu bir şekilde evlerine gidiyorlar. #Oryantasyon #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma   Oryantasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.. #Oryantasyon #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma    

Devamını Oku

Üniversite Tercihleri

Üniversite sınavına giren öğrencilerimiz, deneyimli öğretmen kadromuz ile tercihlerini gerçekleştiriyor. #Sınav #Tercih #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Yaz Okulu Faaliyetlerimiz

Özel Antalya Açı Okulları Yaz Okulu faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Öğrencilerimiz hem eğleniyorlar, hem spor yapıyorlar hem de sosyal aktivitelerini geliştiriyorlar. #YazOkulu #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma    

Devamını Oku

Antalya Açı Koleji Gençlik ve Spor Kulübü

Antalya Açı Koleji Gençlik ve Spor Kulübü, Deluxe Ferah Hotel’deki kampta hem eğlendiler hem de bol bol spor yaptılar. #Kamp #Spor #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma #FerahHotelPatara #Patara #Kaş #Nature😊👍  

Devamını Oku

Robotik Kodlama

Öğrencilerimiz, “Robotik Kodlama” atölyemizde, 3 ay gibi kısa bir süre içinde robotlarını fiziksel olarak tamamlayarak harekete geçirdiler.#RobotikKodlama #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma😊👍  

Devamını Oku

Babalar Günü Mesajı

Miniklerimizden Babalar Günü mesajı var. 💙 “Bazı kahramanların pelerini yoktur” #AçıOkulları #KayıtsızKalma #Antalya #BabalarGünü

Devamını Oku

İlkokul ve Ortaokul Mezuniyet Töreni

Özel Antalya Açı Okulları, İlkokul ve Ortaokul Mezuniyet Töreni mükemmel bir organizasyon ile gerçekleştirildi. Çeşitli etkinlik ve gösterilerin yapıldığı tören gecesinin sonunda öğrencilerimiz diplomalarını öğretmenlerinin elinden aldılar. “Geleneksel Kep Fırlatma” gösterisinin ardından öğrencilerimiz sahnede doyasıya eğlendi. Mezun olan tüm öğrencilerimize tüm hayatları boyunca başarılar diliyoruz. #Mezuniyet #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma    

Devamını Oku

Lisemizde Karne Heyecanı

Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi’nde karne heyecanı yaşandı! Tüm öğrencilerimize huzurlu ve sağlıklı bir yaz tatili diliyoruz. #YazTatili #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma😊  

Devamını Oku

Lisemizin Mezuniyet Töreni

Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi 2018-2019 Mezuniyet Töreni gerçekleşti. Mezun olan tüm öğrencilerimize gelecek hayatlarında başarılar diliyoruz. #Mezuniyet #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Zorba Olma Kanka Ol!

Zorbalık; okullarda yaşanan oldukça yaygın bir şiddet türüdür. Güçlü olan bireyin kendi kazanç ve memnuniyeti için kendisine karşı koyamayacak kadar güçsüz olana tekrarlayan ve acı veren nitelikte fiziksel, psikolojik, sosyal veya sözel saldırılarda bulunmasıdır. 4. sınıf öğrencilerimizle rehberlik saatinde zorbalık ile ilgili grup rehberliği yaptıktan sonra zorbalık ile ilgili afiş tasarımları yaparak hem konunun önemine ...

Devamını Oku

CERN Gezisi

Açı Okulları olarak, CERN Gezisi ile Avrupa’yı keşfetmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimiz İlknur Çakmaklı eşliğinde ilk iki günü keyifle geride bıraktı. İlk gün, Amsterdam Yel Değirmenleri Köyü, Dam Meydanı, Amsterdam Tekne turu ve çeşitli geziler ile sonlanırken ikinci gün, Corpus İnsan Vücudu Müzesi, Rotterdam, Küp Evler, Brükselin Kalbi Grand Place Meydanı gezileri ile keyifli bir şekilde ...

Devamını Oku

4-A İngilizce Portfolyo Sunumu

4-A sınıfı öğrencileri, İngilizce portfolyo sunumlarını başarıyla gerçekleştirdi. #English #PortfolyoSunumu #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma🙂👍  

Devamını Oku

Doğum Günleri

Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında doğan öğrencilerimizin doğum günlerini kutladık. Hepsine mutlu, sağlıklı ve başarılı yıllar diliyoruz. 🎂🎉 #DoğumGünü #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma🙂👍  

Devamını Oku

Ödüllerimizi Aldık

Özel Antalya Açı İlkokulu ve Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi “Beyaz Bayrak”, Özel Antalya Açı Ortaokulu ise “Beslenme Dostu” olarak hak ettiğimiz ödüllerimizi aldık! #Ödül #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma🙂👍

Devamını Oku

4-B İngilizce Portfolyo Sunumu

4-B sınıfı öğrencileri, İngilizce portfolyo sunumlarını başarıyla gerçekleştirdi. #English #PortfolyoSunumu #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma🙂👍  

Devamını Oku

Çim Adamlar

7. Sınıf öğrencilerimiz Çim Adamları’nın büyümelerini eğlenceyle izliyorlar. 😊Tohumun çimlenmesini gözlemlemek oldukça keyif verici! 👍✨✨#ÇimAdam #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

3-B İngilizce Portfolyo Sunumu

3-B sınıfı öğrencilerimizin “İngilizce Portfolyo Sunumu” başarıyla gerçekleşti. #PortfolyoSunumu #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Dikkat Geliştirme Çalışmaları

Dikkat geliştirme çalışmalarının, çocukların zihinsel potansiyellerini geliştirme bakımından önemi büyüktür. Çünkü dikkat; öğrenme, anımsama, iletişim becerisi, problem çözme yeteneği, okuduğunu/izlediğini algılama, anlama ve diğer bütün alanları etkiler. Okul Psikolojik Danışmanımız Kübra Köleoğlu tarafından rehberlik saatinde yapılan dikkat çalışmalarımız🎈#RehberlikServisi #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

LGS Kampı

Sınava hazırlık sürecinde son evreye geldik! 8. sınıf öğrencilerimizle altı günlük kamp çalışmamızı, Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi’nde tamamladık. Kamp sonunda motivasyonunun toplayan öğrencilerimizle keyifli anlar yaşamayı da ihmal etmedik. 😊#LGSKampı #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

İftar Yemeği Etkinliği

Özel Antalya Açı Anadolu Lisesi Eğitim Koçluğu kapsamında, danışman öğretmenimizin düzenlediği iftar yemeği etkinliğinde, öğrencilerimiz keyifle doğayı gezip, Ramazan Şenliklerine katıldılar. #İftarYemeği#AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Bahçede Drama Dersi

5. Sınıf öğrencilerimizle Drama dersimizi bahçede işledik. Özgüvenimizi ve neşemizi doğaçlama yaparak bahçeye taşıdık. #Drama #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

İftar Yemeğimiz

Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi olarak okulumuzda bir iftar yemeği düzenledik. #İftar #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma#antalya  

Devamını Oku

KAPLA Oyunu

KAPLA oyununda parçalar; yapıştırıcı, mıknatıs, klips gibi sabitleyiciler kullanmadan, tamamen el dengesi ile her birini diğerinin üzerine koyarak inşa edilir. Fizik kurallarını keşfetmek için mükemmel bir araçtır. Dengeyi, koordinasyon becerilerini ve yaratıcılığı geliştirir. Uyumu, arkadaşlık bağlarını ve birlikte çalışma becerilerini güçlendirir. #KAPLA#AkılveZekâOyunlarıKulübü #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Temel Lise’ye Veda

Açı Temel Lisesi’nin vedasını öğrencilerimizle birlikte iftar yemeği ile taçlandırdık. #Veda #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma#antalya  

Devamını Oku

Biyoloji Dersi

9. Sınıf Anadolu Lisesi öğrencilerimiz kendilerine verilen hayvanları, arkadaşlarına sorular sorarak özelliklerinden tahmin etmeye çalıştılar. Hem konuyu pekiştirdiler hem de eğlendiler. #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

23 Nisan ve 19 Mayıs Kutlamaları

“Biz Türk Çocukları ve Türk Gençliği olarak Atatürk’ün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin birer bekçileriyiz. Bize emanet edilen bu vatanı çok seviyoruz ve bu vatan için yetişmiş iyi bireyler olmak için çok çalışıyoruz.” Atamızın bize armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile bu sene 100. yaşını kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve ...

Devamını Oku

Ortaokul Rehberlik Servisi

Türkiye’de nüfusun %72’si internet kullanıcısıdır ve tüm internet kullanıcıları siber zorbalık, internet güvenliği konusunda bilinçlendirilmelidir. Ergenlik döneminde siber zorbalık konusunda mağduriyet yaşayan nüfus Antalya’da Türkiye’ye oranla daha fazladır. Okulumuz Rehberlik Servisi işbirliği ile yapılan seminerde misafirimiz Avukat Yaren ERDEM’di. Siber Zorbalık ve bilişim suçları ile ilgili bilgilendirme yaptı. #RehberlikServisi #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Beş-altı yaş çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçmeyi amaçlayan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi birinci sınıfa başlayacak olan öğrencilerimize İlkokul Psikolojik Danışmanımız Kübra KÖLEOĞLU tarafından uygulandı. Test sonrasında sonuçlar velilerimizle paylaşıldı. #RehberlikServisi #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Müzik Yarışması

Özel Antalya Açı Anadolu ve Fen Lisesi ‘Müzik Yarışması’ oldukça heyecanlı ve eğlenceli geçti. Jüri üyeliğini ; Açı Anadolu ve Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Burak Duran, Açı Koleji Müzik Öğretmeni Efakat Yılmaz ve Açı Koleji Drama Öğretmeni Remzi Kürşad Süren’in yaptığı yarışmanın lideri Nil Yılmaz oldu. İkinciliği Alper Seyitvan, üçüncülüğü ise İpek Ceylan Aldı. Yarışmaya ...

Devamını Oku

19 Mayıs Sergilerimiz

Açı Anadolu Ve Fen Lisesi Öğrencilerinden 19 Mayıs Sergisi. Açılışını Okul Müdürü Şeref Sarıca ve Görsel Sanatlar öğretmeni Osman Kunat’ın yaptığı, Seramik ve Kuru Keçe eserlerin yer aldığı sergi 19 Mayıs coşkusuna adandı. #19Mayıs #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya     19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kapsamında öğrencilerimizin yaptığı resim sergisi gerçekleştirildi. #19Mayıs #Atatürk#100Yıl #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma 🇹🇷

Devamını Oku

Kermes Bağışı

Eski adıyla, Engel Tanımayan Çocuklar Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, yeni adıyla Mustafa Kemal Özel Eğitim Meslek Okulu’na Okul Aile Birliği tarafınca düzenlenen kermesten elde edilen gelir Okul Aile Birliği üyelerimiz tarafından bağışlanmıştır. #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Başarılarımız!

Tales Matematik Müzesi tarafından 11 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen 4. Ulusal Tales Matematik Yarışması Finali’ne davet edilen 3. sınıf öğrencilerimizden Defne Ece Çelik ve 4. sınıf öğrencilerimizden Emirhan Ali Görgülü yarışmaya katıldılar. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz. #TalesMüzesi #Yarışma #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma     Kanguru Sınavında derece yapan 8. Sınıf öğrencilerimiz Uğur Aktaş ve Nazlı Süer’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma   ...

Devamını Oku

Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü

Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü öğrencileri, Mangala, Kota ve Reversi oyunlarında final maçını oynadı. Oyunlarda kazanan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. #AçıKulüpleri#AkılveZekaOyunları #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Elektrik Devre Elemanları

Okulumuzun 5. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde “Elektrik Devre Elemanları” konusunu, çeşitli elektrik devreleri kurarak pekiştirdiler. 👩‍🔬👨‍🔬✏📚💡 #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma    

Devamını Oku

“19 Mayıs” Resim Sergisi

İlkokulumuzda “19 Mayıs” sergimiz açıldı. Açılışını Okul müdiremiz Nursen Kıyak ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz Osman Kunat’ın yaptığı sergi büyük ilgi gördü. #19Mayıs #Sergi #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

English Fest 2019

Özel Açı Okulları Yabancı Dil Zümresinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği geleneksel “English Fest” etkinliği okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı. Uluslararası Aiesec öğrenci inisiyatifinin de desteklediği program, öğrencilerimizin Global Village ve Green Day sunumlarıyla devam etti. #EnglishFest #English #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Sınav Kaygısı Ölçeği

Sınava hazırlık sürecinde, sınav kaygısı yaşayan öğrencileri tespit etmek ve onlara yol haritası oluşturmak amacıyla okulumuz 12. sınıf Rehber Öğretmeni Ege Özkütük Yavuz tarafından Sınav Kaygısı Ölçeği uygulandı. 12-A sınıf öğretmeni Sevilcan KUT ve öğrencilerle birlikte yaptığımız değerlendirmeden kareler… #Sınav #SınavKaygısı #Rehberlik #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya    

Devamını Oku

Mesleki Eğilim Belirleme Envanteri

Mesleki gelişimin, hedefin ve bu doğrultuda çalışma disiplininin oluşması için erken farkındalık çok önemlidir. Bu sebeble 9. sınıf öğrencilerimize 9. sınıf rehber öğretmeni Sibel Akman Tuğtepe ve 9-10-11. sınıf okul rehber öğretmenimiz Ayşe Yılmaz öncülüğünde “Mesleki Eğilim Belirleme Envanteri” uygulandı. Değerlendirme sonucunda öğrencilerin meslek eğilimlerini erken yaşta belirlemeleri sağlandı. #Meslekler #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kitap Okuma Etkinliği

9. ve 10. öğrencilerimizle, kitap okumanın önemi konusunda farkındalık yaratmak için bir etkinlik düzenledik. #KitapOkuma #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Anneler Gününüz Kutlu Olsun!

Sevgili Annelerimiz, Anneler Gününüz Kutlu Olsun! 💐 2. Sınıf öğrencilerimizden “Bilmece” şarkısı tüm annelerimize armağan olsun! 😍😍 #AnnelerGünü #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Teraryumlar

Biyoloji kulübünde öğrencilerimiz kendi teraryumlarını oluşturdular. Karasal ve sucul bölge bitkilerini tanıyarak onları yaşama ortamlarına göre yerleştirdiler. #Biyoloji #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma#antalya

Devamını Oku

Lise Gezisi

Açı Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ile 2-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Denizli Pamukkale, Çanakkale Şehitlik ve İzmir Şirince Matematik Köyü’ne gezi düzenledik. Öğrencilerimiz hiç görmedikleri yerleri gördüler ve hayranlıklarını dile getirdiler. Açı ailesi olarak daha nice gezilere… #GeziVar #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Elektriklenme Türleri

8. sınıf öğrencilerimiz “Elektriklenme Türleri” ile ilgili çalışmalarını Fen Bilimleri Laboratuvarında gerçekleştirdi. ✨ #Elektriklenme #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Ortaokul Öğrencilerimizle Gezi

Ortaokul öğrencilerimizle, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Ankara ve Konya’yı kapsayan bir gezi düzenledik. Gezdiğimiz yerlerin tarihi ve turistik yerlerini gördük, hem eğlendik, hem de yeni yerler keşfettik! #GeziVar #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Ödüllü İngilizce Tarama Sınavı

Ödüllü İngilizce tarama sınavımızı gerçekleştirdik. 9. sınıf Anadolu Lisesi 1.si Oğuzhan Demiralay, 2.si Yiğit Alp Özbey, 3. Sü Levan Tefeshvili. 10. Sınıf 1.si Cihan Karakaş, 2.si Berk Aytuğ, 3.sü Metin Yiğit Kulak. Fen Lisesi 9. Sınıf 1.si Ayşe Ruveyda Özerten, 2.si Bedirhan Yönden, 3.sü Yağız Eren Koşar. 10. Sınıf 1.leri Cafer Can Taşdelen ve İpek ...

Devamını Oku

TYT Tekrar Kampı

TYT Tekrar Kampı tüm hızıyla devam ediyor! #TYT #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Biyoloji Dersi

9. sınıf Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, biyoloji dersinde kendi ürettikleri küflerden mantarlar alemini inceledi. #Biyoloji #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     10. sınıf Fen Lisesi öğrencilerimiz biyoloji dersinde su ayak izi, karbon ayak izi ve genel olarak ekolojik ayak izimizi hesaplayıp dünyamıza verilen zararları inceledi. Konuyla ilgili olarak fazla tüketim yapan öğrencilerimiz ise daha çok bilinçlendi. #EkolojikAyakizi #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Yıkıcı Doğa Olayları

Okulumuzun 5. sınıf öğrencileri, Fen Bilimleri dersinde “Yıkıcı Doğa Olayları” konusunu “Hortumlar Nasıl Oluşur?” ve “Yapay Yanardağ Yapalım” deneyleri ile pekiştirerek öğrendiler. 👩‍🔬👨‍🔬✏📚🔬🌳🌿☘#AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

English Fest ve Green Day

Antalya Açı Okulları 4. Geleneksel “English Fest ve Green Day” etkinlikleriyle bu yıl da Antalya’da fark oluşturacak. Öğrencilerimiz drama, dans ve müzik gösterileriyle hem kendilerine hem de ailelerine keyifli anlar yaşatacaklar. #EnglishFunDay #GreenDay #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma😊👍  

Devamını Oku

Fen Bilimleri Proje Yarışması

Okulumuzda düzenlenen “Fen Bilimleri Proje Yarışması” değerli jüri üyelerimizin katılımıyla gerçekleşti. #ProjeYarışması #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma😊👍  

Devamını Oku

Doğum Günü Kutlaması

Özel Açı İlkokulu olarak Nisan ayı içerisinde doğum günü olan öğrencilerimize sürpriz bir kutlama hazırladık. Tüm öğrencilerimize mutlu yıllar dileriz!😊 #DoğumGünü #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Geleneksel Çocuk Oyunları

Açı Okulları 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz “Geleneksel Çocuk Oyunları” kapsamında yarışmalara katıldılar. “Tombik” oyununda dereceye giren 4. sınıf öğrencilerimize madalyaları verildi. #ÇocukOyunları #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

İlkokul Kermesi

Okul Aile Birliği ile beraber ortaklaşa düzenlenen kermesimiz çok keyifli geçti. #Kermes #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Pizza Zamanı

4. sınıf öğrencilerimiz “İsraf” konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bayat ekmekler ile pizza yaptı. Yaptıkları pizzaları sabah kahvaltısında afiyetle yediler. #Pizza #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Jimnastik Gösteri Grubu

Okul Voleybol Kız Takımımızın Jimnastik Gösteri Grubu hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor! #Voleybol #GösteriGrubu #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kimya Kulübü

Kimya Kulübü öğrencilerimiz, kabartma tozunun asit ile reaksiyonunu eğlenerek öğrendiler! #KulüpÇalışmaları #Kimya #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Kimyasal Deneyler

Nişasta bazlı biyoplastik yapmayı öğrenen öğrencilerimiz, organik malzemenin sertlik, yumuşaklık ve elastiklik derecesini ayarlayarak materyal geliştirmeyi hedefliyorlar. #Biyoplastik #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Geleneksel Bilim, Sanat ve Spor Şenliği 2018-2019

Okulumuzun 5, 6, 7 ve 8. Sınıf Öğrencileri Bilim Şenliğinde ; Balon Araba, Drone, Rüzgar Türbinleri ve Helikopterler tasarladılar. “Fil Dişi Deneyi”ni yaparak Kimyasal Tepkimelerin Gücünü keşfettiler 👨🏻‍🔬👩🏼‍🔬 #BilimŞenliği#AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma       Geleneksel Bilim Şenliği etkinliğinde öğrencilerimiz deneylerini yaparken ortaya renkli görüntüler çıktı. Hem öğrendik, hem çok eğlendik! ⚗🧪🌡#BilimŞenliği #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

23 Nisan Resim Sergisi

İlkokul öğrencilerimizin Neşeli 23 Nisan sergisi okulumuzda açıldı. #23Nisan #ResimSergisi #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma     Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimizin gerçekleştirdiği 23 Nisan Resim sergisi okulumuzda açıldı. #23Nisan #ResimSergisi #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Kandil Kutlaması

Okulumuzun Fen Lisesi öğrencileriyle birlikte yapmış olduğumuz kandil lokumlarımız ile Berat Kandilini kutladık. #BeratKandili #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü

Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü; Mangala, Reversi ve Kota oyunlarında yarışmalara başladı. “Stratejiyi iyi kur! Hızlı Ol! Oyunu Kazan”… #AçıKulüpler #ZekaOyunları #Games #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Ahmet Furkan ÖZBALCI

Fizik dersine ilgisi olan eşit ağırlık öğrencimiz Ahmet Furkan ÖZBALCI’yı da unutmadık. Eğlenerek laboratuvar malzemelerinin bir kısmını tanıdık. #Laboratuvar #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

İngilizce Oyun Oynadık!

9-Fen sınıfı öğrencileri “What would you like to order?” adlı oyunu kendileri yazdı, kendileri oynadı. Öğrencilerimiz İngilizcedeki kalıpları da kullanarak, hem hedef dilde sipariş vermeyi öğrendiler hem de çok eğlendiler.😊 #English #EnglishGame #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Uzunluk Ölçüleri

5. sınıf öğrencilerimiz “Uzunluk Ölçüleri” konusunu eğlenerek öğrendiler! #UzunlukÖlçüleri #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Fen Bilimleri Dersimiz

7. Sınıf ögrencileri Fen Bilimleri dersinde cisimlerin Farklı Işık Altındaki ve Aynalardaki görünümlerini inceledi🌈 #FenBilimleri #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

MedmunTR’19 Golden Year

Antalya Özel Açı Anadolu ve Fen Lisesi olarak 4-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen “MedmunTR’19 Golden Year” konferansına katıldık. Etkinlik dilinin İngilizce olduğu konferansta katılımcılar; komitelerde, küresel sorunları daha yakından tanıma ve çözüm bulma fırsatı yakaladı. #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya   "MedmunTR'19 Golden Year" Antalya Özel Açı Anadolu ve Fen Lisesi olarak 4-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen "MedmunTR'19 Golden Year" ...

Devamını Oku

Münazara

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı zümresinin 9 ve 10. sınıflar arasında organize ettiği münazara yarışmasının finalinde 9. ve 10. sınıf öğrencileri “Teknoloji kullananlar mı daha mutlu kullanmayanlar mı? konusu kapsamında tezlerini sundular. Münazaranın galibi 9 ve 10 Fen A sınıfları oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, onları değerlendiren kıymetli jüri üyelerimiz Hilal İnanç, Pınar Baloğlu, Selin Sarıçam ...

Devamını Oku

Müzik Dersimiz

Öğrencilerimiz müzik dersinde açık havada keyifli bir ders yaptılar. #Müzik#AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Around the World

“Around the World” 9. Sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, kendi seçtikleri ülkeleri tanıttılar. Ülkelerin yemeklerini, gezilip görülecek yerlerini keyifle anlattılar. #AroundTheWorld #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Matematik Dersimiz

4-A Sınıfı öğrencilerimiz matematik dersinde eş küplerle çeşitli yapılar oluşturdular. Önce gördükleri yapının aynısını küp şekerlerle oluşturmaya çalışan öğrencilerimiz daha sonra izometrik kağıtlara ve kareli kağıda çizdikleri kendi yapılarını yapmaya çalışarak, yaparak, yaşayarak öğrendiler! #matematik #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Anne-Baba Okulu

Anne ve baba olmak gerçek anlamda bir sanattır. Gözümüzden sakındığımız çocuklarımıza daha doğru modeller olabilme, onların fiziksel, duygusal ve bilişsel gelişimlerini daha sağlıklı bir biçimde destekleyebilme aşamasında faydalı olacağını düşündüğümüz “Anne-Baba Okulu” Atölye çalışmasını Rehberlik Servisimiz ve Uzman Psikolog Şebnem AKİ işbirliğiyle gerçekleştirdik. #Rehberlik #AnneBabaOkulu#AtölyeÇalışmaları #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Uluslararası Kanguru Matematik Türkiye Sınavı

Özel Antalya Açı Fen Lisesi olarak, Uluslararası Kanguru Matematik Türkiye sınavını gerçekleştirdik. Uzun soluklu bir çalışmanın ardından sona ulaştık. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. #KanguruMatematik #Sınav #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

İngilizce Etkinliğimiz

6. Sınıf öğrencilerimizle İngilizce dersinde kendi isim kartlarımızı, üzerlerine hayalimizdeki meslekleri ve Dünya’da en iyi olduğumuz işleri yazdık. Hem eğlendik, hem de bilgilerimizi pekiştirdik. #English #İngilizce#AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Arılar hakkında ne biliyorum?

Okul oncesi öğrencilerimizle “ARILAR“ ile ilgili çalışmalar yaptık. “Arılar hakkında ne biliyorum? Ne öğrenmek istiyorum?” sorularına cevaplar arayarak ve akıl haritaları oluşturarak başladık. Arıların fiziksel özellikleri ve türleri, arıların yaşamları, arıların doğadaki önemi incelemeler ve gözlemler yaptık. Fen- Matematik, arılarla simetri, gruplama, örüntü kurma, grafik oluşturma çalışmaları ve arıların yaşamı ile ilgili belgeselimizi izledik. Arıların ...

Devamını Oku

Limon Ağacı Yetiştiriyoruz!

2-B sınıfı olarak Limon Ağacı Yetiştiriyoruz! Projemiz kapsamında tohumlarımızı ektik, fidanlarımızın büyümesini bekliyoruz. Ayrıca sınıfımızda projeyi de tanıtarak doğal yaşama dikkat çektik. #DoğalYaşam#ProjeVar #LimonAğacı #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Kulüp Faaliyetlerimizden…

Açı Kulübü öğrencileri ilk doğal parfüm karışımını elde ettiler. Elde ettikleri bu ilk numuneyi de müdür yardımcımız Pınar Baloğlu ile paylaştılar. #AçıKulüpleri #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya     Biyoloji kulübü öğrencilerimiz bu hafta maydonoz bitkisinden “klorofil” pigmentini hücre duvarı parçalama-alkol-ısı işlemleri ile hücre dışına çıkarttı. Işığı absorbe etmesi veya yansıtması ile bilinen bu pigmentlerin üzerine ışık tutulduğunda; yeşil, kırmızı ve ...

Devamını Oku

Murat Kaplan Semineri

Bugün okulumuzda, öğretim üyesi, danışman, yazar Murat Kaplan’ı ağırladık. Murat Kaplan öğrencilerimize “Duygusal Zeka” ve “Farkındalık” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Kendisine teşekkür ederiz. #Seminer#DuygusalZeka #Farkındalık #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Karagöz Bebek Bakıcısı

27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla Açı ilkokulu olarak Hacivat ve Karagöz gölge oyunu olan “Karagöz Bebek Bakıcısı” nı izledik. 🎭Çok eğlendik. #TiyatroGünü #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Ses ve Özellikleri

Okulumuzun 6. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde “Ses ve Özellikleri” ünitesini çeşitli etkinliklerle pekiştirdiler. #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma

Devamını Oku

Kimya Kulübü

Kimya kulüp öğrencileri heyecanla çiçeklerin özünü çıkararak organik parfüm yapmayı öğrendiler. #AçıKulüpÇalışmaları #Kimya #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Matematik ve Origami Kulübü

Öğrencilerimiz Matematik ve Origami Kulübü’nde “Pick Teoremi” uygulaması için kendi yaptıkları materyallerin alan hesaplamasını yaptılar. Kulüp çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor! #AçıKulüpÇalışmaları#Matematik  

Devamını Oku

Mezuniyet Fotoğraf Çekimi

Okulumuz 12. sınıf öğrencileri, öğretmen ve yöneticilerimizle mezuniyet fotoğraf çekiminde buluştu. Son derece eğlenceli geçen çekimler sonrasında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz hatıra pozu çekmeyi de ihmal etmediler. #Mezuniyet #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi#KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

English Learning!

English Learning! My favourite animal Project by 3-B #English#AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma      

Devamını Oku

İnsan ve Çevre Ünitesi

Okulumuzun 5. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde bu hafta “İnsan ve Çevre Ünitesini ” İstasyon Tekniği ile eğlenerek, pekiştirdiler. #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Pofidik Hamur

Nişasta ve saç kremini karıştırarak pofidik hamurumuzu oluşturduk ardından bu hamurdan farklı şekiller oluşturarak yumuşak sert kavramımızı pekiştirip küçük kas becerilerimizi geliştirdik. 😍⭐#AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Hurma Atık Su Geri Dönüşüm Tesisi Gezisi

Eko Okullar Programı kapsamında 6.sınıf öğrencilerimiz “22 Mart Dünya Su Günü” nde “Hurma Atık Su Geri Dönüşüm Tesisi” gezisine katıldı. Çevre Mühendisi Burcu Zurnacı ile birlikte yapılan gezide, öğrencilerimize suyun canlılar için önemi anlatıldı. Tesis içerisinde atık su bölümlerini ve laboratuvarlarını inceleme fırsatı bulan öğrenciler suyun hangi aşamalardan geçerek arıtıldığını öğrendi. ♻️  

Devamını Oku

Geri Dönüşüm Konusu

7. Sınıf Öğrencileri Fen Bilimleri dersinde ‘Geri Dönüşüm’ konusunu Altı Şapka Tekniği ile pekiştirdi.🎩👍 Altı şapkalı düşünme tekniği yaratıcı düşünme yeteneğini geliştirmek için sıklıkla kullanılan tekniklerden biridir. Tekniğin temelinde, düşünceleri simgeleyen altı farklı renkteki şapkaları takarak fikirlerin ortaya konulması ve yaratıcılığın geliştirilmesi yatmaktadır. #FenBilimleri #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Yaşlılara Saygı Günü

“Yaşlılara Saygı Günü” dolayısıyla düzenlediğimiz Keşkek Gününde, öğrencilerimizin anneanne, babaanne ve dedelerini misafir ederek günün anlam ve önemine bir kez daha dikkat çektik. #YaşlılaraSaygı#KeşkekGünü #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Beden Eğitimi Dersimiz

Öğrencilerimiz, Beden Eğitimi dersinde oyunlarını İngilizce oynuyor. Oyun kurallarından biri de İngilizce konuşmak… #BedenEğitimi #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Çizmeli Kedi Almanca Dersimizde!

Çocukluğun ayrılmaz parçası, öğrenmenin en eğlenceli basamağı ve düş gücünün tükenmez kaynağı masallar… Kahramanın, efsanenin… gerçek hikayesi. Yoksul efendisi için zenginlik ve saygınlık elde etme peşinde koşan bir “Çizmeli Kedi”. Almanca öğretmenimiz Deren Kulleş, bu klasiğin akıcı ve sade anlatımını 6. sınıf öğrencileri ile buluşturdu. Almanca derslerimize farklı AÇI’lardan bakmaya devam ediyoruz. 🇩🇪#Deutsch#Almanca #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Sağlıklı Yaşam Grup Rehberliği

Açı İlkokulu Rehberlik Servisi tarafından Sağlıklı Yaşam (beslenme, temizlik ve teknoloji) ile ilgili grup rehberliği yapıldı. Sonrasında 2’li ve 3’lü gruplar oluşturulup Sağlıklı Yaşam afişi tasarlandı. #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Fidan Diktik!

Minik eller iş başında 🌸Açı İlkokulu anasınıfı öğrencilerimiz, aile büyükleri ile “Geçmişten Geleceğe” projesi kapsamında, hem Yaşlılar Haftası hem de Orman Haftası çerçevesinde Cam Piramit çevresine fidan diktiler. #OrmanHaftası #YaşlılarHaftası #YaşlılaraSaygıHaftası #KeşkekGünü#AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Deniz Biyoloji Müzesini Gezdik

Biyoloji kulübü olarak Deniz Biyoloji Müzesini gezdik. Çevre Mühendisi Merve Tan Hanımın sunumu ve sorularımıza bulduğumuz cevaplar ile bilgilendik.Türk Deniz Araştırması Vakfı tarafından yürütülen iklim değişimi ve denizlerimize etkisi projesi hakkında bilgi sahibi olduk. #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

Var mı klonlanmak isteyen!

Var mı klonlanmak isteyen! Cevabınız “evet”mi? Yoksa “hayır”mı. O zaman sizi bilgi edinmek için Biyoloji Kulübüne bekliyoruz. Münazara yaparak, beyin fırtınasından yararlandığımız kulübümüz ile klonlamanın yarar ve zararlarını konuştuk. Sonuç mu? Karar sizin! #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya

Devamını Oku

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutladık. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kahraman Şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz. #18Mart #ÇanakkaleZaferi#AçıOkulları #Antalya🇹🇷

Devamını Oku

“Sınav Sistemi” Hakkında

Kurucu öğretmenlerimizden İhsan Güverçin, 16 Mart Cumartesi günü, 11. sınıf velilerimize “Sınav Sistemi” hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Velilerimiz sunum sonrasında sistem hakkında daha net bilgi sahibi oldular. #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma#antalya  

Devamını Oku

“Motivasyon” Semineri

NTV program yapımcısı Sayın Sadık Gültekin’in okulumuzda yaptığı “Motivasyon” semineri oldukça verimli geçti. Katılımın yüksek olduğu bu seminer için kendisine teşekkür ederiz. #Sadıkgültekin #Motivasyon#AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma #antalya  

Devamını Oku

İngilizce’yi Eğlenerek Öğrenmek!

Açı Okulları olarak hem farklı kültürleri hedef dilde tanıyor, hem de kendi kültürümüzü hedef dile aktarıyoruz. 5. sınıf öğrencilerimizle İngilizce’yi eğlenerek hayatın içinde öğreniyoruz. #İngilizce #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Bahara Merhaba Kahvaltısı

Özel Açı İlkokul 1.sınıflarımızın “Bahara Merhaba” kahvaltısında buluştuk. Kahvaltımız çok eğlenceli ve güzel geçti. #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Çanakkale Türküsü

Okulumuz öğrencileri Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünde “Çanakkale Türküsü” ile şehitlerimizi saygı ile andılar. Tarihe yazılmış bir zaferin ölümsüz kahramanlarını saygı ve minnetle anıyoruz… #18Mart#ÇanakkaleZaferi #AçıOkulları #Antalya🇹🇷  

Devamını Oku

Bahar Çiçekleri

Minik öğrencilerimizle bitkiler hakkında sohbet ettik. Çeşitli bitkilerin görsellerini inceledik ve kendi bahar çiçeğimizi ektik. #AçıOkulları#Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Laboratuvardayız!

Okulumuzun 7. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde öğrendikleri bilgileri laboratuvarda pekiştirmeye devam ediyor. Kendi deneylerini sunup, becerilerini geliştiriyor ve daha da “kalıcı öğrenme” sağlıyorlar. #FenBilimleri #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma    

Devamını Oku

Sabah Sporu

İlkokul öğrencilerimiz Beden Eğitimi öğretmeni Piraye Ertaş eşliğinde, güne sporla başlıyor. #SabahSporu #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Pi Günü 🙂

14 Mart “Pi Günü” Kutlu Olsun!😊 #PiGünü #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma  

Devamını Oku

14 Mart Tıp Bayramı Semineri

Kariyer günleri kapsamında ve “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı ortopedi uzmanı sayın Mehmet Akif Akçal’ı okulumuzda misafir ettik. Teşekkür ederiz. #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Velilerimizle Yemekte Buluştuk

Okulumuz 10. sınıf velilerimiz ve öğrencilerimiz ile akşam yemeği etkinliğimiz oldukça keyifliydi. Katılımları için herkese teşekkür ederiz.#AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma

Devamını Oku

Kitap Fuarı Gezisi

Açı Okulları Kitap Fuarında. Öğrencilerimizle Mimar Sinan Kongre Merkezinde bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Kepez Kitap Fuarını ziyaret ettik. #KepezKitapFuarı #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Müzik Etkinlikleri

Müzik öğretmenimiz Burak DURAN ile derslerimizden ve hafta sonu etkinliklerimizden kareler. “Müzik, sevgi ve ilgiyle birleşirse, ve doğru AÇI’dan bakabilirseniz geri dönüşü sizin için paha biçilemez olur” #AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

14 Mart Tıp Bayramı Resim Sergisi

Özel Antalya Açı İlkokulu’ndan 14 Mart Tıp Bayramı Sergisi. İlkokul Müdiremiz Nursen KIYAK ve Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Osman KUNAT’ın açılışını yaptığı sergi ile ilkokul öğrencilerimiz sağlık sektöründe çalışanlara ithafen yaptıkları resimleriyle Tıp Bayramı’nı kutladı. #14Mart#TıpBayramı #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Dans Kulübü

Cumartesi günü aktivitelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu cumartesi dans kulübü olarak hip-pop dansı çalışması yaptık ve çok eğlendik. #DansAktivitesi #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Anaokulu Aktivitesi

Anaokulu öğrencileri olarak renksiz poşet dosyaları, keçeli kalem yardımıyla boyadık; ardından ıslattığımız boyalı zemini manzara resmimizi üzerine yapıştırarak renklendirme çalışması yaptık. Harika sonuçlar elde ederek sergiledik. #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü

İstiklal Marşı 12 Mart 1921’de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir. Bestesi Osman Zeki Üngör’e aittir. Orkestrasyonu Edgar Manas tarafından yapılmıştır. 98. yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. #İstiklalMarşı #MehmetAkifErsoy #AçıOkulları #Antalya #KayıtsızKalma   12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü programında 4. sınıf öğrencilerimiz çok başarılı bir oratoryo ...

Devamını Oku

Neşeli Matematik 4. Sınıf

4. sınıf öğrencilerimiz açı çeşitlerini vücut hareketleriyle öğrendiler. Hem eğlendiler, hem de egzersiz yaptılar. #matematik #AçıOkulları #Antalya#KayıtsızKalma

Devamını Oku

ANSİAD ‘Girişimcilik Haftası’

ANSİAD ‘Girişimcilik Haftası’ çerçevesinde Shakespeare Coffee & Bistro’nun sahibi Sayın Barış Yasa Bey’i okulumuzda ağırladık. Kendisine katılımından dolayı teşekkür ederiz. #ANSİAD #AçıOkulları#AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

Kahvaltı Etkinliği

Okulumuz 9. sınıf velilerimiz ve öğrencilerimiz ile kahvaltı etkinliğimiz oldukça keyifliydi. Katılımları için herkese teşekkür ederiz. AçıOkulları #AnadoluveFenLisesi #KayıtsızKalma  

Devamını Oku

OKULLARIMIZ

Lara Açı Okulları
Şirinyalı mah. 1492 sk. Yaşam Hastanesi arkası Muratpaşa, Antalya 0242 316 4 316
Antalya Açı Lisesi
Tahılpazarı mah. Şarampol cad. Ömer Melli işhanı Kat:4-5 Markantalya bitişiği, Muratpaşa, Antalya. 0242 244 77 99
Açı Anadolu ve Fen Lisesi
Kızıltoprak Mah. Aspendos Bulvarı No:39 Muratpaşa, Antalya 0242 311 88 58

BİZE ULAŞIN